097 524 4260
м. Івано-Франківськ
вул. Тролейбусна, 10
Каплиця відкрита щодня
з 06.30 до 20.00

Початок

У 2015 р. згідно угоди між керівництвом Івано-Франківського національного медичного університету та Івано-Франківським Архієпархіальним управлінням, досягнуто домовленості про будівництво поруч з гуртожитком медично університету по вул. Тролейбусній, богослужбової каплиці. У вересні 2018 р. декретом Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимир Війтишина опіку над реалізацією даного проєкту довірено парафії святого великомученика Димитрія, що в мікрорайоні Пасічна, зокрема відповідальним за будівництво і настоятелем богослужбової каплиці призначено парафіяльного сотрудника о. Михайла Добровольського.

Храм освячений на честь блаженної преподобної Йосафати Гордашевської, яка була першою служебницею і їхньою співзасновницею СНДМ, першою місією яких є служіння народу, що випливає з любові і віри до Бога. Сестри з ХІХ ст. фахово опікуються недужими, дбають про сакральні споруди, долучаються до освітніх процесів, де впроваджують найсучасніші методи.

У 2019 р. в Українській Греко-Католицькій Церкві відзначали 150-річчя з дня народження та століття смерті преподобної матері Йосафати. Саме в цей рік ми активізували наші зусилля для будівництва храму.

Відкриття

9 травня, 2021 р., в другу неділя після Пасхи, яку ми називаємо «Томиною», Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав до парафіяльної громади, що в мікрорайоні Пасічна по вул. Тролейбусна. На візит свого Митрополита віряни чекали з особливою радістю, адже цього дня відбулася справді історична подія – освячення і відкриття на території гуртожитку медуніверситету богослужбової каплиці Блаженної Йосафати Гордашевської.

Настоятель святині о. Михайло Добровольський разом із духовенством, молоддю та вірними сердечно вітали Архієрея на повір‘ї каплиці. Вручаючи Владиці хліб і сіль, як знак щирого запрошення, запросили Архієрея очолити святкове богослужіння.

На початку Митрополит Володимир освятив Святий Жертовник, на якому тепер звершуватиметься безкровна жертва нашого Спасителя.

В часі освячення Архієрей звернувся до громади, детально пояснюючи кожну дію священнослужителів, щоб вірні могли все правильно розуміти та виховувати в собі належну пошану до святого місця.

«Боже царство починається вже тут на землі, а зокрема у святому храмі ми бачимо, яким те Царство є», – наголосив Владика.

Після благословення престолу було освячено і весь храм: спершу зсередини, а тоді ззовні.

Відтак розпочалась перша Архієрейська Божественна Літургія в новозбудованій святині. В часі проповіді Митрополит розповів про значення Томиної неділі, пояснюючи Євангельський уривок.

Після завершення Служби Божої Митрополит Володимир подякував усім, хто спричинився до будівництва нової святині в нашому місті. 

«Я хочу скласти найщиріші слова вдячності ректорату нашого медичного університету, які виділили цю землю та сприяли будівництву цієї каплиці. Будьте певні, щодня ви будете чути тут молитву, яка також звучатиме й за вас», – запевнив Митрополит.

Він також вручив подячні грамоти усім жертводавцям, архітекторам, парафіянам та людям доброї волі, котрі допомагали зводити святиню. Найактивніші з них також отримали похвальну грамоту від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

За словами ректора ІФНМУ п. Миколи Рожка, духовність є невіддільною часткою людського здоров‘я, а тому для всього медичного університету є надзвичайно важливо, що вперше в історії закладу відбулося відкриття богослужбової каплиці на їхній території.

В свою чергу о. Михайло Добровольський подякував Митрополиту Володимиру за довіру і благословення, отцю-протопревітеру Борису Гобиру за всебічну підтримку, запрошеним отцям за молитву та всім парафіянам за їхню активну участь в будівництві. Він також повідомив що у святині щодня, о 7.00 буде служитися Божественна Літургія.

На завершення всіх урочистостей Митрополит Володимир ще раз привітав присутніх вірних та закликав брати участь в богослужіннях, які щодня лунатимуть з цієї каплиці. Владика також уділив усім присутнім своє Архієрейське благословення.

Перше престольне свято

У суботу, 20 листопада, наша Церква відзначала пам’ять блаженної преподобної Йосафати Гордашевської. Під її опікою знаходиться богослужбова каплиця парафії св. Димитрія, що в Івано-Франківську по вул. Тролейбусна, 10.

Хоча каплиця функціонує порівняно недавно (освятив її Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин 9 травня цього року), розділити радість першого престольного свята до неї завітало чимало вірних та священників.

Урочисті богослужіння розпочалися з молитви Великої Утрені, яку відслужив отець-настоятель Михайло Добровольський. Далі вірні зустрічали отця-протопресвітера Бориса Гобира, який в співслужінні ще шести священників очолив святочну Божественну Літургію.

Роздумуючи над Божим словом під час проповіді, о. Борис розповів про життя блаженної матері Йосафати, закликаючи кожного, подібно як вона, «прагнути Неба».

«Будьте досконалі. Ці слова можуть нас здивувати. Але Христос говорить ці слова не щоб ми були як збунтовані ангели, але нагадування нам, ким ми маємо бути в цьому житті – досконалими. Ці слова пригадують нам, що дорога до Царства Божого – це дорога до святості, по якій мають йти святі люди. Святі люди – це не ті, які вміють робити надзвичайні речі, але свідки Ісуса Христа», – розповів проповідник.

За його словами, в первісній церкві християни називали одне одного «святими», тому що вірити і не бути святим – не можна. Ми маємо своє життя будувати на прикладі Ісуса Христа. Це не означає, що ми захоронені від упадків, як не були захоронені навіть великі святі, але це означає, що ми живучи в цьому світі, маємо щодня старатися боротися зі своїми пристрастями.

«Ми маємо багато святих в церковному календарі. Ми звикли говорити про святих, як мучеників, яких вбили за Христа і справді їх є чимало. Але святість – це не тільки вмерти за Христа, але й віддати своє життя Христові. Преподобна Йосафата – як і інші новітні святі була проголошення блаженною 27 червня 2003 вже нині святий Папа Іван Павло ІІ. Ця блаженна серед сотні наших блаженних святих стоїть якось особливо», – вів далі о. Борис.

На його думку, всі вони були мучениками за Христа і за Церкву. Вони пережили муки, тюрми, заслання. Але блаженна Йосафата померла задовго до них в 1919 р. Вона своїм життям показує, що бути святим – означає не тільки віддати фізичне життя, але жити з Богом, робити на щодень сумлінно свою працю, служити ближнім.

«Бачимо, що бути святим не означає робити неймовірні речі, але достатньо сумлінно виконувати своє щоденне служіння, вірно дотримуватися Божих заповідей та любити ближніх. В цьому нам яскраво сіяє ця зірниця – наша блаженна Йосафата», – наголосив отець-протопресвітер.

Під час спільної молитви чимало з присутніх приступили до св. Таїнства Покаяння, щоб під час причастя, могти прийняти Євхаристійного Христа до своїх сердець.

На завершення богослужінь, о. Михайло Добровольський висловив подяку отцям, які прибули на храмове свято. Також настоятель склав слова вдячності усім помічникам, які своєю працею впродовж кількох днів готували святиню до цього радісного свята.

Опісля священнослужителі освятили воду та благословили нею присутніх вірян.

Завершилося свято гучним святкуванням на церковному подвір’ї. Місцеві господині гарно постарилися, щоби пригостити гостей та всіх присутніх солодким частуванням та теплим зігріваючим чаєм.